Interesujące e-booki za darmo ale z możliwością zapłacenia autorowi dowolnej kwoty - do czego zachęcamy!

To i owo

NajpierwPrzeczytaj.pl pojawił się w sieci 1 grudnia 2016. Jego nazwa nawiązuje do tego, że czytelnik, po przeczytaniu pobranego z NajpierwPrzeczytaj.pl e-booka, może przekazać jego autorowi lub innej osobie, która go udostępniła, dobrowolną darowiznę w dowolnej wysokości. Rzecz jasna wtedy, gdy mu się te e-book spodoba.

Serwis NapierwPrzeczytaj.pl jest następcą serwisu ebooks43.pl. Różni się od niego tym, że: (i) nie trzeba podawać adresu e-mail, aby pobrać e-book, (ii) umieszczać e-booki może w nim każdy, kto ma do tego prawo - w szczególności ich autorzy i spadkobiercy autorów, (iii) serwis umożliwia czytelnikom pobranych e-booków, przekazywanie dowolnych kwot tytułem darowizny ich autorom lub innym osobom, które je udstępniły.

Bieżąca oferta polskich księgarni to około 100 tysięcy tytułów - w większości, takich, które wydano niedawno. Bardzo dobre książki, które wydano kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu są w ogromnej większości niedostępne. Serwis NajpierwPrzeczytaj.pl daje im szansę na powrót do czytelniczego obiegu. Na dalsze życie.

Wielu autorów pisze interesujące książki ale wydawcy nie są zainteresowani ich publikacją. Serwis NajpierwPrzeczytaj.pl daje im szansę na dotarcie do szerokiej publiczności i poddania się jej (a nie wydawców) sprawiedliwej ocenie.

Wygląd serwisu i jego logo zaprojektował Gracjan Złotucha.